Skip links

HALLOWEEN ERASMUS+ LEKCJA OTWARTA

By sprostać wymaganiom podstawy programowej, według której uczeń posiada podstawową wiedzę o kulturach społeczności, które posługują się danym językiem obcym nowożytnym klasa 7b wzięła udział w  nietypowej lekcji o tematyce Halloween. Uczniowie obejrzeli filmik przedstawiający genezę Halloween, rozwiązali quiz a następnie po emocjonującej rozgrywce w Kahoota musieli wydostać się ze straszliwego Escape Roomu. Uczniowie mieli szansę zwiększyć świadomość związku między kulturą własną i obcą oraz swoją wrażliwość międzykulturową.

A na koniec w ramach mini przyjęcia mogli posilić się pizzą i przekąskami! Jak się bawić, to się bawić!

Lekcja kulturowa z języka angielskiego to wykorzystanie w praktyce umiejętności zdobytych przez nauczycieli w ramach programu Erasmus + „Razem w Europie” finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Skip to content