Skip links

INSPIRUJĄCA SZKOŁA – Erasmus+

 

INSPIRUJĄCA SZKOŁA – Erasmus+

 

W Szkole Podstawowej nr 50 na Starym Żegrzu uczniowie znajdują mnóstwo inspiracji do ciekawej i aktywnej nauki. Wielu rodziców wybiera tę szkołę dla swoich dzieci z okolicznych przedszkoli mając pewność, że znajdą w niej doskonałe miejsce do nauki i rozwijania zainteresowań.

 

Ta szkoła konsekwentnie stawia na naukę języków obcych, dlatego już od pierwszej klasy uczniowie uczą się dwóch języków – angielskiego i hiszpańskiego. Co ciekawe, mogą też w ramach zajęć dodatkowych uczuć się jeszcze języka francuskiego. Współczesna metodologia nauczania języków obcych pokazuje, że im szybciej, intensywniej i więcej języków poznają dzieci od najmłodszych lat, tym łatwiej i swobodniej posługują się tymi językami w dorosłym życiu zawodowym. Tę zasadę pielęgnują nauczyciele inspirując uczniów do nauki i uczestniczenia w interesujących projektach.

 

Zaangażowanie, otwartość i życzliwość nauczycieli widać w tej szkole na każdym kroku. Jednym z istotnych programów wpływających na nowoczesność i wysoką jakość kształcenia jest Erasmus+ „Razem w Europie”, dzięki któremu nauczyciele szkolili się w kilku ważnych ośrodkach edukacyjnych na Malcie, we Włoszech, w Irlandii, Niemczech oraz Szkocji i Anglii po to, by jeszcze lepiej i ciekawiej przekazywać wiedzę i umiejętności swym uczniom, zachęcać do poszukiwań tego, co ważne, interesujące i inspirujące w Europie i na świecie.

 

Programy takie jak: „Lekcja Enter”, „Aktywna Tablica” czy „Laboratorium Przyszłości” wzbogacają szkołę o najnowsze możliwości i bardzo nowoczesny sprzęt, który wykorzystywany jest na wielu lekcjach. Tablety, tablice interaktywne czy laptopy chętnie wykorzystywane są przez nauczycieli jako nowoczesne i atrakcyjne narzędzia wspierające edukację uczniów. Już niedługo prowadzone będą zajęcia z użyciem drukarek 3D oraz wielu innych ultranowoczesnych narzędzi, do wykorzystania których szkolą się nauczyciele w ramach programu „Lekcja Enter” oraz „Laboratorium przyszłości”. Doskonale wyposażona i przygotowana sala informatyczna, z której korzystają dzieci już od pierwszej klasy dopełnia całości nowoczesnego wizerunku tej szkoły. Dzięki temu lekcje edukacji wczesnoszkolnej stają się niezwykłą przygodą uwielbianą przez uczniów. Ważne zajęcia z matematyki, języka polskiego, historii, biologii, geografii, fizyki czy chemii stają się przyjemnością.

 

Sport jest też niezwykle ważnym filarem edukacji w szkole na Żegrzu zgodnie z zasadą: „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. To właśnie czas edukacji w szkole podstawowej jest złotym wiekiem rozwoju psychofizycznego dzieci. Od najmłodszych lat zdrowie, ćwiczenia i ruch idą w parze z doskonałym rozwojem umysłowym i emocjonalnym uczniów. Dlatego wielu uczniów wybiera już od początku edukacji klasy sportowe, w których kształcą i doskonalą technikę gry w tenisa stołowego – dyscypliny doskonale rozwijającej ciało i umysł. Ponadto chętnie uczestniczą w zajęciach ogólnorozwojowych, lekkoatletyce, grach zespołowych i wielu atrakcyjnych dyscyplinach sportowych w ramach lekcji oraz na poszerzonych i dodatkowych zajęciach sportowych. Chlubą tej szkoły jest doskonałe zaplecze sportowe w postaci czterech sal gimnastycznych, kilku boisk sportowych i lekkoatletycznych na atrakcyjnym terenie przy szkole z planami stałego ich unowocześniania oraz budowy nowego boiska do gry w piłkę nożną. Dzięki temu uczniowie mogą rozwijać swoje pasje sportowe, uczestniczyć w zawodach, zdobywać medale i zaszczytne miejsca na podium.

 

Świetlica doskonale wspiera działania edukacyjne, opiekuńcze i wychowawcze szkoły. Korzysta z niej wielu uczniów edukacji wczesnoszkolnej spędzając czas w specjalnie dla nich przygotowanych salach. Pod okiem wyspecjalizowanych nauczycielek czas ten wykorzystują w sposób bezpieczny na wypoczynek, edukację i rozwój zainteresowań.

 

Biblioteka w tej szkole także zasługuje na wyróżnienie. Dzięki przystąpieniu do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz wielkiemu zaangażowaniu pani bibliotekarki w zasobach biblioteki znajdują się wszystkie najlepsze i najciekawsze nowości, jakie ukazują się na rynku wydawniczym. Każdy z uczniów może korzystać z nich wypożyczając książki poprzez nowoczesny program współpracujący z dziennikiem elektronicznym, lub tradycyjnie poprosić o życzliwą poradę panią w bibliotece.

 

Uczniowie w Szkole Podstawowej nr 50 na Starym Żegrzu są najważniejsi. Ich rozwój, ambicje, zainteresowania i pasje pokazują, jak wiele pracy i zaangażowania wkładają w swą pracę nauczyciele. Jak bardzo troszczą się o uczniów, dbają o ich bezpieczeństwo, inspirują, wspierają, wychowują, wskazują drogę i możliwości. Widać to również w przypadkach nauki zdalnej, kiedy wykorzystując edukacyjną platformę MS TEAMS oraz nowoczesne aplikacje i narzędzia internetowe nauczyciele dbają o to, by edukacja uczniów była atrakcyjna i zawsze na najwyższym poziomie. Zaś w szkole nowoczesne, przestronne i ładne sale lekcyjne dopełniają ten pozytywny wizerunek miejsca przyjaznego uczniom.

 

Kiedy więc uczniowie przychodzą do tej szkoły, gdy rodzice przyprowadzają tam swoje dzieci, to wiedzą i mają pewność, że odnaleźli w niej najlepsze miejsce do wychowania i edukacji, najlepsze miejsce do rozwijania wiedzy i zainteresowań – odnaleźli szkołę, która inspiruje do życia w przyszłości.

K.Ż-T

Skip to content