Skip links

XV edycja Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr – wyniki

Miło nam poinformować, że w tegorocznej XV edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr 3 uczniów naszej szkoły uzyskało wyróżnienie.

W kategorii Skrzat, klasy I–III:

• Laura Sikorska, klasa 2bs
  • Helena Kubiak, klasa 3bs

W kategorii Benjamin, klasy IV–VI:

• Zofia Krajewska, klasa 4cs

Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie również osiągnęli wysokie wyniki, blisko wyróżnienia.

GRATULACJE!

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.
W szczególności konkurs ma na celu:

• zwiększenie zaangażowania uczniów w stosowaniu komputerów i technologii informacyjnej podczas poznawania różnych dziedzin od samego początku pobytu w szkole, przyczynianie się do rozwoju i kształtowania twórczego podejścia przy zdobywania wiedzy i umiejętności,
  • sprzyjanie wyrównywaniu szans stosowania tej technologii w grupach dziewcząt i chłopców posiadających dostęp do komputerów, jak i nie mających takiego dostępu,
  • zachęcanie uczniów do zdobywania umiejętności potrzebnych w ich życiu osobistym i w przyszłej pracy zawodowej,
  • stwarzanie okazji do wymiany doświadczeń między uczniami i nauczycielami z różnych szkół w różnych krajach.

Wywiad z organizatorem Konkursu Bóbr – prof. Maciejem M. Sysło:  Kliknij