SP50 – UAM w Poznaniu Erasmus+

Nawiązaliśmy niezwykłą współpracę z Wydziałem Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza inspirowaną programem Erasmus+ „Razem w Europie” finansowanym ze środków Unii Europejskiej oraz Poznańskim Festiwalem Nauki i Sztuki.

Spójrzcie, jak można wykorzystać znane wiersze Jana Brzechwy, przetłumaczyć na inne języki i rozpocząć niezwykłą przygodę z literaturą i sztuką.

To pracownicy UAM są tłumaczami każdego z tych wierszy i sami prezentują przed nami swe dzieła zachęcając do nauki języków obcych w szkole i na studiach.

To nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 50 wykorzystując kompetencje językowe kształcone w ramach programu Erasmus+ „Razem w Europie” rozbudzają fascynację i chęć nauki języków obcych na wielu różnych przedmiotach.

Wspólnie przekonujemy, że warto uczyć się języków obcych, a wielojęzyczność czy praca tłumacza są kluczem do naszej przyszłości.

Ty również już niedługo możesz wykorzystywać swoje umiejętności i kompetencje językowe w życiu kulturalnym, zawodowym oraz nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami z całej Europy.