Skip links

Erasmus+ SP 50 = KLUCZ DO PRZYSZŁOŚCI

Erasmus+ SP 50 = KLUCZ DO PRZYSZŁOŚCI
Zapraszamy na DRZWI OTWARTE – czwartek 20 lutego o godz. 16:30-18:30.
Szkoła Podstawowa nr 50 uczy wszystkiego, co najważniejsze, przygotowuje uczniów do dobrego startu w dorosłe życie.
W ramach programu Erasmus+ „Razem w Europie” nauczyciele naszej szkoły odbywają zagraniczne szkolenia, a następnie wykorzystują nowe umiejętności i doświadczenia po to, by uczyć lepiej, ciekawiej, w sposób nowoczesny.
Troska o dobro ucznia, doskonale przygotowani nauczyciele, zadbane sale i nowoczesny sprzęt oraz wiele innych pozytywnych zmian przyczyniło się do bardzo wysokich wyników na egzaminie ósmoklasisty.
Już od pierwszej klasy na bezpłatnych zajęciach z kodowania i robotyki z klockami LEGO Education uczniowie wykonują między innymi: urządzenia do ratowania ludzi i zwierząt z zagrożonych terenów, wrota przeciwpowodziowe oraz pojazdy do przewożenia dużych ciężarów. Poprzez zabawę uczą się rozwiązywania wielu ważnych dla człowieka wyzwań.
Uczniowie naszej szkoły mają lekcje języka angielskiego poszerzone o dodatkowe godziny zajęć, a w starszych klasach język hiszpański. Dzięki programowi Erasmus+ języki obce i projekty międzyprzedmiotowe wykorzystywane są na wielu innych lekcjach takich jak: matematyka, chemia, biologia i język polski, a także na lekcjach wf, informatyki, kodowania i robotyki oraz podczas rewalidacji i rehabilitacji .
Uczniowie mogą też korzystać z zajęć rozwijających zainteresowania takich jak:
• taniec
• kółko teatralne
• planowane szachy
• oraz Japoński teatrzyk kamishibai.
Takie inicjatywy Szkoły Podstawowej nr 50 są kluczem do przyszłości uczniów.

Skip to content