Skip links

SHAKESPEARE IN EUROPE & Erasmus+

SHAKESPEARE IN EUROPE & Erasmus+

National English Language Day

 

Światowy Dzień Języka Angielskiego jest świętem 2. miliardów ludzi, których językiem urzędowym jest właśnie angielski, jest też świętem każdego z nas, którzy znają choć kilka słów w tym języku.

 

Jest to również dzień urodzin Williama Shakespeare, największego spośród twórców literackich. Dlatego uczciliśmy to święto serią lekcji na różnych przedmiotach poświęconych życiu i twórczości pod wspólną nazwą „Shakespeare w Europie – Shakespeare in Europe”, a uwieńczeniem ich są prace uczniów przedstawione poniżej.

 

Nasi nauczyciele szkolący się w różnych krajach Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+ „Razem w Europie” finansowanego ze środków Unii Europejskiej chętnie dzielą się zdobytymi umiejętnościami i doświadczeniem inspirując uczniów do zdobywania wiedzy w ciekawy sposób.

 

Warto podkreślić, że znajomość języka angielskiego usprawnia pracę wielu firm i instytucji międzynarodowych, umożliwia podróżowanie i nawiązywanie znajomości oraz otwiera szanse na pracę za granicą. Dlatego też uważany jest za lingua franca, czyli łacinę naszych czasów.

 

Lekcje interdyscyplinarne prowadzone w korelacji międzyprzedmiotowej organizujemy po to, aby nasi uczniowie poznawali szeroki kontekst i sens nauki, aby wiedzieli, że to czego nauczą się na jednym przedmiocie mogą z odwagą łączyć na innych przedmiotach.

 

Wiedza i umiejętności są wartościami uniwersalnymi, które w praktyce można wykorzystywać przez całe życie, stąd duży nacisk kładziemy na kształcenie kompetencji kluczowych, pozwalających naszym uczniom śmiało myśleć o przyszłej szkole, uczelni i pracy.

 

Skip to content