Skip links

RESCUE MISSION – Erasmus+

RESCUE MISSION – Erasmus+

Poprzez program Erasmus+ „Razem w Europie” wykorzystując znajomość języków obcych i metodę CLIL w szkole Podstawowej nr 50 przygotowujemy uczniów do rozwiązywania rzeczywistych problemów

Na jakie zagrożenia narażony jest człowiek i zwierzęta? Jak uratować żywe istoty z płonącego, jak w Australii, lasu czy z terenów powodziowych? RESCUE MISSION – uczniowie skonstruowali, zaprogramowali i testowali działanie helikoptera pomagającego ewakuować ludzi i zwierzęta z zagrożonych terenów.

Uczenie logicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, pracy zespołowej, języka angielskiego, odpowiedzialnego korzystania z urządzeń mobilnych ważne jest już od najmłodszych lat. Szkoła Podstawowa nr 50 stawia na wszechstronny rozwój dziecka również dzięki programowi Erasmus+ „Razem w Europie” finansowanemu ze środków Unii Europejskiej.

Skip to content