Skip links

NASZA NOWOCZESNA SZKOŁA – Erasmus+

 

NASZA NOWOCZESNA SZKOŁA – Erasmus+

Nowoczesna szkoła – tak oceniana jest Szkoła Podstawowa nr 50 na Starym Żegrzu, która uczestniczy w programie Erasmus+ „Razem w Europie” finansowanym ze środków Unii Europejskiej.

Tu nie trzeba reklamy. Uśmiech i radość dzieci wracających po wakacjach do Szkoły Podstawowej nr 50 na Starym Żegrzu mówią same za siebie. Rodzice uczniów podkreślają, że magnesem przyciągającym do niej są wysokie wyniki nauczania, znakomita atmosfera oraz praca na jedną zmianę.

 

Możemy dodać, że również dwa języki obce – angielski i hiszpański – wprowadzone już od pierwszej klasy, poszerzony angielski w starszych klasach, dużo sportu w oddziałach z tenisem stołowym oraz świetnie prowadzone zajęcia z języka polskiego i przedmiotów matematyczno-przyrodniczych są najlepszą rekomendacją, jakiej trudno szukać w innych miejscach.

 

Ważną rolę w budowaniu pozytywnego obrazu szkoły na Starym Żegrzu pełnią także zagraniczne szkolenia nauczycieli w ramach programu Erasmus+ „Razem w Europie” finansowanego ze środków Unii Europejskiej. Dzięki kształceniu w Irlandii, Szkocji, Anglii, Niemczech, we Włoszech i na Malcie nauczyciele mogą wykorzystywać w pracy z uczniami nowoczesne metody kształcenia, dzielić się doświadczeniami, propagować języki obce i kulturę oraz współpracować wraz z uczniami przy realizacji ciekawych projektów.

 

Nowoczesność w tej szkole widać z resztą na każdym kroku. Ładne, przestronne i zadbane sale z doskonałym wyposażeniem, to norma, z której chętnie korzystają uczniowie i nauczyciele. Sale sportowe i boiska, jakich nie ma nikt inny. I przede wszystkim nauczyciele. Są wymagający, ale życzliwi i otwarci na zróżnicowane potrzeby uczniów. Są konkretni i z pasją wykonują swój zawód. Uczą przedmiotów, ale też wszystkiego, co w dorosłym życiu jest najważniejsze.

 

Uczniowie szkoły na Starym Żegrzu z przyjemnością korzystają też z uczestnictwa w takich programach jak: Lekcja Enter, Aktywna Tablica, Cyfrowa Szkoła Wielkopolska, Zaprogramuj Przyszłość, a dzięki realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w bibliotece szkolnej znajdą bogactwo najciekawszych książek, które zainteresują każdego. Po lekcjach mogą korzystać z ciekawych zajęć dodatkowych: taniec, śpiew, matematyka, kodowanie i robotyka, klub filmowy, zajęcia językowe, tenis stołowy, a latem niezapomniane półkolonie zorganizowane we współpracy z Miastem Poznań oraz z Radą Osiedla Żegrze.

 

Ta szkoła ma mnóstwo pomysłów na innowacje, projekty i programy, które odpowiadają na potrzeby uczniów i współczesności. Kształci, wychowuje i zaciekawia. Świetnie przygotowuje do nauki w szkołach ponadpodstawowych i do życia. Dlatego uczniowie chętnie ją wybierają, ale też z radością i uśmiechem do niej wracają.

Skip to content