Skip links

LONDON NIGHT – Erasmus+

LONDON NIGHT – Erasmus+

 

Jak wyglądają londyńskie noce?

Przekonajcie się sami przemykając pomiędzy zdjęciami ulic rozświetlonych wielobarwnymi iluminacjami.

 

Na swej drodze spotkacie katedrę św. Pawła w której odbyła się ceremonia ślubna księżnej Diany z księciem Karolem.

Stamtąd odnajdziecie drogę do Millenium Bridge – ultranowoczesnego mostu nad Tamizą, który zaprowadzi Was wprost do Shakespeare’s Globe – teatru, w którym ten słynny dramaturg wystawiał Romeo i Julię oraz wiele innych swoich znakomitych sztuk.

Wędrując przez luksusową dzielnicę finansową City dotrzecie do tysiącletniej siedziby angielskich królów Tower of London.

 

Stamtąd niedaleko już do London Bridge – najsłynniejszego spośród mostów świata.

Z pewnością zaintryguje Was The Shard – przypominający nieco piramidę najwyższy budynek Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii.

Jeszcze krótkie spojrzenie na City oraz Tower of London i możecie kierować się dalej, by spotkać na swej drodze Picadelly Circus – dzięki gigantycznym telebimom reklamowym oraz niezwykłemu urokowi – najbardziej znany plac Londynu.

 

Jeszcze tylko kilka chwil by ujrzeć Westminster Abbey z katedrą koronacyjną angielskich królów.

Tuż obok napotkacie siedzibę parlamentu brytyjskiego w Palace of Westminster.

I wreszcie po drugiej stronie Tamizy traficie wprost do London Eye – najwyższego i największego na świecie diabelskiego młyna, który do późnych godzin nocnych zabierze Was na prawdziwy spacer w chmurach.

 

Londyn nocą możemy podziwiać dzięki szkoleniom w ramach programu Erasmus+ „Razem w Europie” finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

 

 

 

Skip to content