Skip links

LEONARDO da VINCI – Erasmus+

15 kwietnia 1452 roku, 569 lat temu urodził się największy geniusz wszechczasów Leonardo da Vinci, niedościgniony wzór dla wielu uczniów, nauczycieli i osób mnóstwa innych profesji.

Był wielkim renesansowym malarzem, rzeźbiarzem, architektem, inżynierem, a także odkrywcą, biologiem, anatomem, wynalazcą, geologiem, filozofem, muzykiem, pisarzem i matematykiem, którego dzieła i myśli inspirują artystów, myślicieli i naukowców do dnia dzisiejszego, tak jak inspirowały dawniej i inspirować będą zawsze.

W zbiorach Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie znajduje się jedyne w Polsce i jedno z najsłynniejszych jego dzieł obok Mona Lisy – Dama z gronostajem.

Miejscem narodzin Leonarda była niewielka włoska miejscowość Anchiano w gminie Vinci, w regionie Toskania, prowincji Florencja.

W związku z tym, że również toskańska Florencja była jednym z miejsc szkoleń naszych nauczycieli w programie Erasmus+ „Razem w Europie” pamiętamy o tym wielkim europejskim mistrzu w sposób szczególny. Dzięki temu rozwijamy naszą szkołę i możemy uczyć jeszcze lepiej.

Skip to content