Skip links

LABORATORIUM ZIMNA ERASMUS+

LABORATORIUM ZIMNA ERASMUS+
Zajęcia chemiczne „Laboratorium zimna” w ramach programu Erasmus+ „Razem w Europie” popularyzowały korelację międzyprzedmiotową w naukach przyrodniczych.
Uczniowie klas ósmych i siódmej Szkoły Podstawowej nr 50 uczestniczyli w warsztatach chemicznych wykorzystujących wiedzę i umiejętności przyrodnicze oraz chemiczne studentów „Małego Inżyniera”. Pod okiem prowadzących badali właściwości suchego lodu i jego oddziaływanie na różnorodne czynniki. Bańkowy śnieg, bomblująca probówka, samopompujące się bańki mydlane i smocze drinki to tylko niektóre eksperymenty, jakich doświadczyć mogli nasi młodzi naukowcy.
Dzięki takim lekcjom przeprowadzonym w atrakcyjny i nowoczesny sposób uczniowie naszej szkoły mogli przekonać się, że każdy może zostać naukowcem i zgłębiać wiedzę w zakresie nauk przyrodniczych, które są ciekawe, ważne i mają ogromny wpływ na nasze życie.
Skip to content