Skip links

KATEDRA W RATYZBONIE – Erasmus+

Katedra w Ratyzbonie jest przepiękna. Jej uroki można odkrywać każdego dnia na nowo. Podziwiać niezwykłe wieże, fascynujące kamienne portale, schronić się w jej cieniu. Jest wielka, strzelista, srebrna – niezmienna i trwała jak opoka. Wieże katedry górują nad miastem od ponad 800 lat. A w środku? Podobno jedyna na świecie rzeźba śmiejącego się anioła.
Katedra ta jest jedną z najznamienitszych budowli gotyckich w południowych Niemczech. Obok Mostu Kamiennego na Dunaju, jest najsłynniejszym zabytkiem ratyzbońskiego Starego Miasta, które od 13 lipca 2006 znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO.
W środku katedry imponują zainstalowane w 2009 roku nowoczesne organy, które są największymi wiszącymi organami świata. W jej murach znajduje się też wyjątkowe muzeum-skarbiec, które słynie ze średniowiecznej kolekcji wyrobów ze złota i kamieni szlachetnych.
Tajemnice katedry w Ratyzbonie odkrywamy dzięki programowi Erasmus + „Razem w Europie” finansowanemu ze środków Unii Europejskiej.
Skip to content