Skip links

FRAKTAL na 100-lecie Z Erasmus+

 

ŻYWY TRÓJKĄT SIERPIŃSKIEGO

Uczniowie SP 50, w ramach obchodów Jubileuszowego Roku Matematyki z projektem Erasmus+ „Razem w Europie”, włączyli się w realizację projektu „Fraktal na 100-lecie”. Klasy 5cs oraz 6bs ułożyły żywy fraktal (trójkąt Sierpińskiego) ustawiając się w ściśle określonych miejscach.

BRAWO!

Przed przystąpieniem do projektu, na lekcjach matematyki, uczniowie zostali zapoznani z pojęciem fraktala oraz z postaciami sławnych polskich matematyków z wykorzystaniem języka angielskiego i metody CLIL.

„Senat Rzeczypospolitej Polskiej, w uznaniu zasług polskich matematyków dla światowej nauki, upamiętniając niezwykły rozwój matematyki polskiej, jaki nastąpił po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, a także podkreślając rolę tej dziedziny nauki w rozwoju polskiego społeczeństwa, ustanowił rok 2019 Rokiem Matematyki.”

Skip to content