Skip links

DZIEŃ ŚWIĘTEJ ŁUCJI 13 XII Erasmus+

 

 

DZIEŃ ŚWIĘTEJ ŁUCJI 13 XII Erasmus+

 

Dzień Świętej Łucji – to niezwykłe święto, pełne klimatu świąt i prastarych tradycji.

Piękna Łucja w świetlistej koronie i białej todze, przepasana czerwoną wstęgą niesie światłość światu.

 

W pochodzie towarzyszą jej równie piękne druhny w białych szatach z czerwonymi szarfami i błyszczącymi wiankami we włosach oraz przystojni gwiezdni chłopcy w charakterystycznych czapkach. Wszyscy w dłoniach niosą świece rozświetlając wszelki mrok.

 

Uczniowie naszej szkoły odkrywają święta europejskie w programie Erasmus+ „Razem w Europie” finansowanym ze środków Unii Europejskiej z wykorzystaniem technik zarządzania zespołem klasowym oraz metody CLIL.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content