Skip links

DĘBY EUROPY

W pięciu krajach Europy szkolić się będą nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 50 – pięć Dębów Europy zasadzili wraz z uczniami dla pamięci o tym.

W projekcie Erasmus+ „Razem w Europie” uczniowie i nauczyciele współpracują na wielu poziomach. Zadanie upamiętnienia programu, przyjaźni i współpracy w sposób kreatywny, trwały i ekologiczny zostało wykonane.

Doskonałym pomysłem okazała się propozycja zasadzenia na terenie szkoły pięciu dębów, które przez wiele lat będą przypominały o pozytywnych działaniach związanych z realizacją projektu Erasmus+ w Szkole Podstawowej nr 50. Przysłużą się również społeczności lokalnej, promować będą odpowiedzialność każdego człowieka za naszą planetę – Ziemię.

Teraz pozostała nam troska o pielęgnowanie naszych Dębów Europy, by wyrosły na piękne i majestatyczne drzewa – pozostała nam troska o pielęgnowanie wspólnych europejskich wartości.