Skip links

CYFROWY ŚWIAT w CodeWeek z Erasmus+

 

CYFROWY ŚWIAT w CodeWeek z Erasmus+

Czym jest cyfryzacja? Dlaczego mówimy o maszynach cyfrowych? Co oznacza cyfrowy świat?

Do odpowiedzi na te i inne pytania oraz realizacji zadań podczas Code Week przygotowywali się uczniowie naszej szkoły z wykorzystaniem metod TEL (Technology Enhanced Learning) i CLIL (Content and Language Integrated Learning) realizując program Erasmus+ „Razem w Europie finansowany ze środków Unii Europejskiej.

Uczestnicy programu zdobywają pogłębioną wiedzę oraz świadomość na temat najnowszych technologii cyfrowych.
Na zajęciach mogli się przekonać w jaki sposób komputery do przechowywania danych, w tym również rysunków, zdjęć i innych obrazów używają liczb.

Jak to jest możliwe?

Podczas Code Week uczniowie SP 50 dowiedzieli się w jaki sposób komputer może zapisać informacje graficzne używając liczb, jak może zapisać informacje o ilości białych i czarnych elementów – pikseli (picture elements) na przykładzie działania faksu.
Zadaniem uczniów było odtworzenie grafik na podstawie kodów liczbowych oraz stworzenie i zakodowanie własnych obrazów.

Oto kilka przykładów realizacji tych zadań przez uczniów.

 

 

 

 

 

Skip to content