Skip links

BREDA – 75. rocznica wyzwolenia

BREDA – 75. rocznica wyzwolenia
CHWAŁA I CZEŚĆ BOHATEROM !
Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 50, jako jedna z czterech przedstawicieli szkół z całej Polski, wraz z oficjalną delegacją rządu Rzeczypospolitej Polskiej, miała zaszczyt i honor uczestniczyć w obchodach 75. rocznicy wyzwolenia holenderskiej Bredy przez 1. Dywizję Pancerną gen. Stanisława Maczka.
Wielkim przeżyciem było spotkanie i rozmowa z synem gen. Maczka – profesorem Andrzejem Maczkiem.
Był to też czas złożenia hołdu poległym polskim żołnierzom, ale też czas spotkań i refleksyjnych rozmów z żyjącymi bohaterami walk o wyzwolenie Bredy i wielu innych miejscowości Królestwa Niderlandów z rąk faszystowskich Niemiec przez zwycięską dywizję pancerną pod dowództwem gen. Stanisława Maczka.
Ukoronowaniem obchodów rocznicowych stałą się wielka uroczystość w Bredzie przed grobem gen. Stanisława Maczka, w którym spoczywa Wielki Polski Bohater u boku swoich żołnierzy.
Skip to content