Skip links

9 ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA Z ERASMUS+

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia stały się doskonałą okazją do wprowadzania CLIL w matematyce i upowszechniania tej metody, którą nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 50 kształcą w programie Erasmus+ „Razem w Europie”.
Matematyczne zagadki w polskim i angielskim języku, które odnaleźć można we wszystkich zakamarkach Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 pozwoliły uczniom wykazać się interdyscyplinarną znajomością działań powiązanych z tabliczką mnożenia.
Na przerwach uczniowie, nauczyciele oraz wszyscy pracownicy szkoły również mogli spróbować swoich sił w mnożeniu, dzieleniu i myśleniu matematycznym dzięki ciekawym konkursom. Szczególnie premiowane były odpowiedzi w języku angielskim.
Lekcje matematyki prowadzone w tym dniu z wykorzystaniem elementów języka angielskiego pokazały, że umiejętności językowe doskonale sprawdzają się na każdym przedmiocie, a kompetencje zdobyte w szkole nasi uczniowie wykorzystywać będą w całym swoim życiu.