Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR

Katarzyna Smogulecka, uczennica klasy 5c zdobyła wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR. Uzyskując wynik 103,75/120 znalazła się w elitarnym gronie 93 najlepszych informatyków z klas IV-VI w Polsce.

Również dwoje uczniów z klas II i III uzyskało wysokie wyniki, bardzo blisko wyróżnienia.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. W konkursie mocno akcentowane są elementy międzykulturowe i europejskie. w tym roku Bóbr po raz pierwszy został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Serdecznie gratulujemy wysokich wyników!