Fraktal na 100-lecie

Uczniowie SP 50, w ramach obchodów Jubileuszowego Roku Matematyki, włączyli się w realizację projektu "Fraktal na 100-lecie". Klasy 5cs oraz 6bs ułożyły żywy fraktal (trójkąt Sierpińskiego) z samych siebie. BRAWO!

Przed przystąpieniem do projektu, na lekcjach matematyki i informatyki, uczniowie zostali zapoznani z pojęciem fraktala oraz z postaciami sławnych polskich matematyków.

„Senat Rzeczypospolitej Polskiej, w uznaniu zasług polskich matematyków dla światowej nauki, upamiętniając niezwykły rozwój matematyki polskiej, jaki nastąpił po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, a także podkreślając rolę tej dziedziny nauki w rozwoju polskiego społeczeństwa, ustanowił rok 2019 Rokiem Matematyki.”

W ramach Jubileuszowego Roku Matematyki wiele szkół włączyło się do wspólnej zabawy polegającej na układaniu fraktala.