Dęby Europy

Pięć Dębów Europy zasadzili wraz z uczniami nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 50.
W projekcie Erasmus+ „Razem w Europie” uczniowie i nauczyciele współpracują na wielu poziomach. Zadanie upamiętnienia programu, przyjaźni i współpracy w sposób kreatywny, trwały i ekologiczny zostało wykonane. Doskonałym pomysłem okazała się propozycja zasadzenia na terenie szkoły pięciu dębów, które przez wiele lat będą przypominały o pozytywnych działaniach związanych z realizacją projektu Erasmus+ w Szkole Podstawowej nr 50. Przysłużą się również społeczności lokalnej, promować będą odpowiedzialność każdego człowieka za naszą planetę – Ziemię. Teraz pozostała nam troska o pielęgnowanie naszych Dębów Europy, by wyrosły na piękne i majestatyczne drzewa - pozostała nam troska o pielęgnowanie wspólnych europejskich wartości.