Półkolonie Miejskie

W Półkoloniach MIejskich brało udział 26 dzieci z klas młodszych I-III. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji.

W programie była wycieczka do Kórnika połączona ze zwiedzaniem zamku oraz powozowni. Był też rejs statkiem po jeziorze oraz spacer po pięknym kórnickim arboretum. W kolejnych dniach były animacje dla dzieci, seans w kinie i pobyt na kręgielni. Podczas wypoczynku wychowankowie mieli prelekcję dotyczącą bezpiecznych wakacji przygotowaną przez Straż Miejską. Dzieci zwiedzały też Stary Rynek oraz Muzeum Rogala. Miały również lekcję warsztatową w Muzeum Narodowym. Ciekawą lekcją historii były warsztaty w Instytucie Pamięci Narodowej, gdzie uczniowie w formie zabaw, gier i quizów zapoznali się z legendami i symbolami Polski. W ostatnim dniu półkolonii zorganizowano wycieczkę do Szreniawy połączoną z warsztatami kulinarnymi.

Na zakończenie wypoczynku odbył się quiz wiedzy zdobytej podczas półkolonii. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody a wszystkie dzieci drobne upominki i słodycze.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.