Dzień Świętej Łucji 2018

Dzień Świętej Łucji  - to niezwykłe święto, pełne klimatu świąt i prastarych tradycji. Uczniowie naszej szkoły odkrywają je każdego roku w projekcie edukacyjnym „Święta Europejskie”.

Ten wspaniały pochód jest tradycją w Szkole Podstawowej nr 50. Piękna Łucja w białej todze, przepasana czerwonym pasem niesie światło światu. Głowę przyozdobioną ma świetlistą koroną, a towarzyszą jej w pochodzie ze świecami równie piękne druhny w białych szatach z czerwonymi szarfami u pasa i błyszczącymi wiankami we włosach oraz przystojni gwiezdni chłopcy w charakterystycznych czapkach.
W tym roku mogliśmy przybliżyć sobie uroczystości obchodów Dnia Świętej Łucji dzięki zaangażowaniu i oddaniu uczniów klasy 4c, 6a, 7a, 7b, oraz klasy 3c oddziałów gimnazjalnych. Tę widowiskową galę powinien zobaczyć każdy z Was.

Zapraszamy do galerii zdjęć.