Szkolne Dni Integracji 2018

W dniach 3-7 grudnia 2018 roku odbyły się Szkolne Dni Integracji. W holu szkoły zaprezentowano wystawę prac uczniowskich o tematyce integracji „Jesteśmy razem”. We wszystkich klasach integracyjnych przeprowadzono zajęcia warsztatowe o tematyce związanej z niepełnosprawnością i różnych dysfunkcjach. W klasach młodszych i oddziale przedszkolnym odbyło się czytanie bajek terapeutycznych oraz literatury o tematyce związanej z niepełnosprawnością. W klasach starszych odbyły się pogadanki na temat praw osób niepełnosprawnych (Konwencja Praw Osób Niepełnosprawnych).

Dnia 3 grudnia b.r. z okazji Międzynarodowego  Dnia  Niepełnosprawnych w holu szkoły zaprezentowano gazetkę tematyczną, a w auli szkolnej odbył się pokaz filmu o życiu niepełnosprawnego chłopca.

Sportowym akcentem Dni Integracji był XIV Mikołajkowy Turniej Bocci o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Poznaniu. Do naszej szkoły przyjechało wielu zawodników gry w boccię z zaprzyjaźnionych szkół i ośrodków. Na zakończenie turnieju zwycięzca odebrał puchar z rąk pani dyrektor Anny Świderskiej. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, dyplomy i słodkie upominki.

W ostatnim dniu projektu odbył się pokaz koszykówki na wózkach. Gościem szkoły był przedstawiciel Stowarzyszenia IKS Integracyjnego Klubu Sportowego. Podczas spotkania uczennica klasy 7a Gabrysia Brzostowska przeprowadziła prelekcję podczas której opowiedziała o swoich sportowych pasjach. Na zakończenie części teoretycznej odbył się pokaz elementów technicznych gry zespołowej koszykówki na wózkach.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: Mikołajkowy Turniej Bocci oraz Koszykówka na wózkach