Spotkanie z malarzem malującym ustami

Z okazji obchodów Dni Integracji nasza szkoła miała zaszczyt gościć artystę malarza pana Jerzego Omelczuka. Artysta zaprezentował wernisaż swoich prac oraz opowiedział historię swojej twórczości.  Punktem kulminacyjnym spotkania było  namalowanie obrazu przez gościa. Wszyscy uczniowie z podziwem patrzyli jak pan Jerzy maluje obraz ustami. Na zakończenie spotkania artysta podarował społeczności szkolnej kilka swoich prac.

Pan Jerzy Omelczuk odwiedził Szkołę Podstawową nr 50 już drugi raz, ostatnio był u nas 15 lat temu. Bardzo cieszymy się z tego spotkania!

Galeria zdjęć

Jerzy Omelczuk urodził się w 1957 roku w Siemiatyczach, z dziecięcym porażeniem mózgowym.Już w dzieciństwie zaczął malować ustami. Jego nauczycielami są Andrzej Grzelachowski, polski plastyk i Danuta Kaniewska. Najczęściej maluje olejem. Jako najdłużej malujący artysta z Polski, został członkiem Światowego Związku. W roku 2001 otrzymał z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczenie "Zasłużony działacz kultury". (źródło: http://www.kety.pl/strona.php?czas=1512082800&grupa=8873)