Spotkanie z niewidomym poetą

W auli naszej szkoły odbył sie koncert poezji śpiewanej w wykonaniu niewidomego poety pana Krzysztofa Galasa i jego żony Aliny Galas. Podczas koncertu małżeństwo zaprezentowało autorskie kompozycje pana Krzysztofa oraz wiersze Andrzeja Bartyńskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Władysława Broniewskiego i Czesława Miłosza.

Następnie w bibliotece szkolnej odbyło się kameralne spotkanie z uczniami starszych klas, podczas którego poeta opowiadał o swojej twórczości oraz życiu osoby niewidomej. Uczniowie mogli zobaczyć w jaki sposób przy pomocy specjalnej tabliczki pan Krzysztof Galas tworzy wiersze korzystając z alfabetu Braillea. Podczas spotkania poeta przeczytał kilka swoich wierszy i podzielił się historią ich powstania. Młodzież z zapartym tchem słuchała opowieści pana Krzysztofa i zadawał dużo pytań dotyczących życia osoby niewidomej.

Dziękujemy za owocne i pouczające spotkanie!