XVII Turniej Piłki Nożnej

W dniu poprzedzającym setną rocznicę obchodów Święta Niepodległości odbył się XVII Turniej Piłki Nożnej. Jak co roku uczestniczyli w nim uczniowie Szkoły Podstawowej nr 50, Gimnazjum nr 27 oraz Szkoły Podstawowej nr 64. Należy dodać, iż ponownie wzięły udział dziewczynki tworzące żeński zespół UKS Orlik 64.

Łącznie w turnieju brała udział prawie setka dzieci. Spotkania rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych. W najmłodszej kategorii (rocznik 2008 i młodsi)  bezapelacyjnie triumfowali chłopcy Orlika II, którzy wygrali wszystkie mecze. O drugie miejsce walczyły dziewczęta i były blisko spełnienia celu, lecz w swoim ostatnim meczu zaledwie zremisowały  0:0 z klubowymi koleżankami. Skorzystali z tego chłopcy z Pięćdziesiątki. Dzięki wygranej z  Orlikiem I mogli odebrać srebrne medale. W kategorii klas V-VI o puchar dla najlepszej drużyny zawzięcie walczyły zespoły Orlika 2 i Skila Nie Kupisz FC. Chłopcy z SP 50 (klasa sportowa z tenisa stołowego 5b) sprawili nie lada niespodziankę i pokonali starszych przeciwników w pierwszym spotkaniu tych drużyn. Chłopcy z Orlika byli skuteczniejsi w rewanżu i to oni odbierali złote medale. W najstarszej kategorii komplet zwycięstw odniosła drużyna Leno Paleno złożona z absolwentów Gimnazjum nr 27. Ich mecze były traktowane towarzysko. W końcowej rywalizacji po najważniejsze trofeum sięgnęli 8-klasiści Orlika 64. Drugie miejsce przypadło graczom ze Starego Żegrza FC QCI, a na najniższym stopniu podium zameldowali się 7-klasiści z SP50.

Turniej przebiegł we wzorowej, sportowej atmosferze. W czasie ceremonii otwarcia i zakończenia brali udział dyrektorzy Pięćdziesiątki pani Alina Pilarczyk i pan Krzysztof  Żmuda - Trzebiatowski wraz z Przewodniczącym Rady Osiedla panem Szymonem Ossowskim. Nagrody tradycyjnie były ufundowane przez Samorząd Pomocniczy Osiedla Stare Żegrze. Za sportową organizację i rozgrywki byli odpowiedzialni Robert Dutkiewicz i Marcin Korbik.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć