VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nasza Szkoła wzięła udział w obchodach VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Już od poniedziałku uczniowie powtarzali tabliczkę mnożenia, aby w piątek 28 września pomyślnie zdać egzamin i zostać Expertem Tabliczki Mnożenia. Na korytarzach szkoły pojawiły się różne działania, mające pomóc uczniom powtórzyć zarówno tabliczkę mnożenia jak i dzielenia. Uczniowie mogli odpytywać się nawzajem lub samodzielnie testować swoją wiedzę. W tygodniu zostały wyłonione cztery komisje egzminacyjne z klasy 4cs oraz trzy komisje z klasy 6as.

Podczas przerw w piątek 28 września młodzi Egzaminatorzy odpytywali starszych kolegów oraz nauczycieli. W sumie odbyło się ponad 120 egzaminów.

Wszystkim dziękujęmy za udział w dobrej zabawie!