Międzynarodowy Dzień Liczby π

Już po raz kolejny 14 marca Szkoła Podstawowa nr 50 obchodziła Międzynarodowy Dzień Liczby π.

Tradycją obchodów tego święta matematyki jest wielka feta w auli naszej szkoły. Pani dyrektor Jolanta Melniczak przywitała wszystkich uczestników dobrym słowem życząc doskonałej zabawy i fantastycznych wyników w konkursach.

Wszyscy zgromadzeni uczniowie mieli okazję poznać wiele ciekawostek związanych z liczbą π dzięki prezentacjom przedstawionym przez gimnazjalistów z klasy 3c. Istotą obchodów Dnia Liczby π jest uczestnictwo uczniów w wielu konkursach, zawodach i szaradach matematycznych przygotowanych przez panią Monikę Kos, nauczycielkę matematyki. W ten sposób udowadnia, że matematyka, królowa nauk, jest ciekawa i porywająca, może też zainteresować każdego. Nagrody matematyczne ufundowane przez Panią Dyrektor oraz Radę Rodziców Szkoły stały się dodatkową atrakcją potęgującą zapał i zaangażowanie wszystkich uczniów do uczestnictwa w konkurencjach matematycznych.

Już roku w przyszłym roku powrócimy do recytacji z pamięci rozwinięcia dziesiętnego liczby π. Będzie to niebywała okazja do wykazania się talentem, inteligencją i umiejętnościami. Rekord naszej szkoły ustanowił w 2016 roku Aleks Hasiński, uczeń klasy 3c Gimnazjum 27 i wynosi wyrecytowanie liczby π do tysiąca miejsc po przecinku. Może ktoś z was w przyszłym roku pobije ten rekord…

Ukoronowaniem obchodów było przedstawienie pt.: „Kłótnia liczb” przygotowane przez uczniów klasy 6a i 6b pod kierunkiem wicedyrektora Krzysztofa Żmuda-Trzebiatowskiego, które wywołało mnóstwo pozytywnych emocji i utrwaliło rozszerzenie liczby π, najważniejszej bohaterki dnia 14 marca. Przepyszne szarlotki, jabłeczniki, paje jabłkowe i mufinki przygotowane tradycyjnie przez uczniów i nauczycieli to crème de la crème Międzynarodowego Dnia Liczby π w naszej szkole.