I GRAND PRIX WIELKOPOLSKI ŻAKÓW I SKRZATÓW

« powrót28.10.2015Zdjęcia z I GP WIELKOPOLSKI ŻAKÓW I SKRZATÓW SEZONU 2015/2016.

 

GRA LEPSZA OD WYNIKÓW - RELACJA Z I GP WIELKOPOLSKI ŻAKÓW I SKRZATÓW!

Wczoraj w hali sportowej Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Poznaniu odbyło się I Grand Prix Wielkopolski Żaków i Skrzatów. Zawody poprzedziła miła uroczystość - nasz klub został wyróżniony przez Polski Związek Tenisa Stołowego za drugie miejsce w Polsce pod względem liczby wykupionych licencji w sezonie 2014/2015.

Frekwencja w niedzielnych zawodach przerosła wszelkie oczekiwania organizatorów. We wszystkich kategoriach udział wzięło aż 109. młodych adeptów tenisa stołowego z naszego województwa.

W tym gronie nie mogło zabraknąć zawodników naszego klubu. Pomimo dobrej postawy, wiele meczów przegranych zostało minimalnie i wyniki nie są zbyt zadowalające. Nikomu z naszych reprezentantów nie udało się nawet zbliżyć do podium w swojej kategorii wiekowej. Na uwagę i pochwałę zasługuje jednak bardzo dobra postawa Jakuba Obsta. Kuba w kategorii Skrzatów przegrał 2-3 w ćwierćfinale po niezwykle wyrównanym i zaciętym pojedynku z o rok starszym zawodnikiem WLKS Łobzonka Wyrzysk - Wiktorem Puciłowskim, który ostatecznie zajął... drugie miejsce w turnieju!

Trenerzy SKTS "Rataje 50" zgodnie podkreślają jednak, że wielu zawodników naszego klubu jest w tym sezonie pierwszy rok w danych kategoriach wiekowych i ten sezon traktowany jest jako przetarcie przed przyszłym, w którym oczekiwania co do dobrego wyniku będą na pewno większe.

 

I GP ŻAKÓW I SKRZATÓW - WYNIKI

 

Żacy (startowało 46. zawodników)
10. Dominik Obst
11. Dawid Koplin
29. Mateusz Mańczak
31. Marcin Skrzypek
39. Borys Simiński

Skrzaci (startowało 22.zawodników)
9. Jakub Obst
17. Jakub Kozłowski
18. Olaf Simiński
20. Oliwier Adamczyk
22. Marcel Banach

Żaczki (startowało 26. zawodniczek)
20. Małgorzata Wojtasiewicz
24. Joanna Karasiewicz
26. Natalia Badaszewska

Skrzatki (startowało 15. zawodniczek)
11. Weronika Oleksyn
15. Lena Kawicka

 

Gratulujemy! :)

 

Relacja: Szkolny Klub Tenisa Stołowego "Rataje 50"