I GRAND PRIX WIELKOPOLSKI ŻAKÓW I SKRZATÓW

« powrót28.10.2015

Zdjęcia z I GP WIELKOPOLSKI ŻAKÓW I SKRZATÓW SEZONU 2015/2016.

GRA LEPSZA OD WYNIKÓW - RELACJA Z I GP WIELKOPOLSKI ŻAKÓW I SKRZATÓW!

Wczoraj w hali sportowej Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Poznaniu odbyło się I Grand Prix Wielkopolski Żaków i Skrzatów. Zawody poprzedziła miła uroczystość - nasz klub został wyróżniony przez Polski Związek Tenisa Stołowego za drugie miejsce w Polsce pod względem liczby wykupionych licencji w sezonie 2014/2015.

Frekwencja w niedzielnych zawodach przerosła wszelkie oczekiwania organizatorów. We wszystkich kategoriach udział wzięło aż 109. młodych adeptów tenisa stołowego z naszego województwa.

W tym gronie nie mogło zabraknąć zawodników naszego klubu. Pomimo dobrej postawy, wiele meczów przegranych zostało minimalnie i wyniki nie są zbyt zadowalające. Nikomu z naszych reprezentantów nie udało się nawet zbliżyć do podium w swojej kategorii wiekowej. Na uwagę i pochwałę zasługuje jednak bardzo dobra postawa Jakuba Obsta. Kuba w kategorii Skrzatów przegrał 2-3 w ćwierćfinale po niezwykle wyrównanym i zaciętym pojedynku z o rok starszym zawodnikiem WLKS Łobzonka Wyrzysk - Wiktorem Puciłowskim, który ostatecznie zajął... drugie miejsce w turnieju!

Trenerzy SKTS "Rataje 50" zgodnie podkreślają jednak, że wielu zawodników naszego klubu jest w tym sezonie pierwszy rok w danych kategoriach wiekowych i ten sezon traktowany jest jako przetarcie przed przyszłym, w którym oczekiwania co do dobrego wyniku będą na pewno większe.