I semestr w świetlicy - integracja :)

INTEGRACJA W ŚWIETLICY

We wrześniu wychowankowie świetlicy uczestniczyli w cyklu zajęć integracyjnych, których celem było wzajemne poznanie się uczniów i wychowawców. Poprzez różnorodne zabawy uczyliśmy się imion, zdobywaliśmy i pogłębialiśmy wiedzę o sobie i innych. Dzięki zaangażowaniu uczniów szybko udało nam się przełamać pierwsze lody i rozpocząć budowanie zgranego zespołu świetlicowego.

Ważnym wydarzeniem były zajęcia przeprowadzone przez uczennicę klasy V, która postanowiła przybliżyć uczniom temat niepełnosprawności ruchowej. Gabrysia opowiedziała nam o swoich szerokich zainteresowaniach, sukcesach i licznie podejmowanych aktywnościach, a także o ograniczeniach, z którymi muszą sobie radzić osoby niepełnosprawne. Dzięki zajęciom dzieci dowiedziały się m.in. w jaki sposób mogą pomóc swoim kolegom i koleżankom, poznały budowę wózka oraz brały udział w scenkach i zabawach utrwalających zdobytą wiedzę.

Wychowawcy świetlicy