12 Mikołajkowy Turniej Bocci

Organizacja: p. Jolanta Melniczak, p. Natalia Wojciechowska

Dnia 8 grudnia 2016 r w naszej szkole odbył się XII MIKOŁAJKOWY TURNIEJ BOCCI O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ. W zawodach wzięło udział 8 drużyn między innymi ze Skoków oraz ze Swarzędza. Jak co roku swoją pomocą wsparli nas studenci Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. W tym roku przyjechali również studenci z projektu Erasmus z Portugalii. Podczas turnieju rozegrano mecze w dwóch grupach A i B systemem każdy z każdym. Następnie wyłoniono z każdej grupy dwa najlepsze zespoły, które zakwalifikowały się do finału.

W meczach finałowych drużyna ze Skoków okazała się najsilniejszą zajmując pierwsze miejsce, zaraz po niej uplasował się zespół z Żurawinki a uczniowie Szkoły Podstawowej nr 50 zajęli bardzo dobre trzecie miejsce. Zespół Wesołe Bile w składzie Małgorzata Gogolik, Mateusz Perz oraz Marysia Rus zdobył brązowy medal. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali z rąk Pani Dyrektor Aliny Dobrzyńskiej medale, dyplomy, upominki i słodycze. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i liczymy na ich dalsze sukcesy w grze boccia. Dziękujemy również wszystkim, którzy wsparli nas swoim kibicowaniem.

Jolanta Melniczak