Strażacy w świetlicy szkolnej

WIZYTA PANA STRAŻAKA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W dniu 07.06.2016 r. gościliśmy w naszej świetlicy strażaka z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Uczniowie dowiedzieli się jak należy zachować się podczas pożaru w domu  lub innym miejscu, poznali zasady postępowania i alarmowania w przypadku, gdy dzieje się coś złego. Pan strażak zwrócił szczególną uwagę na to, jakie informacje należy przekazać dyspozytorowi, który odbiera telefon alarmowy.  Dzieci wykazały się wspaniałą znajomością numerów alarmowych. Poznały sprzęt, jakim strażacy posługują się w swojej pracy, ogromnym zainteresowaniem cieszyła się możliwość obejrzenia i przymierzenia sprzętu strażackiego m.in.: hełmu, kurtki strażackiej i butów.

Wizyta naszego gościa była niezapomnianym przeżyciem, które zapadnie w pamięci wszystkim Świetliczakom.

Dziękujemy Panu strażakowi za odwiedzenie nas w szkole, poświęcony czas i przekazaną wiedzę.

Wychowawcy świetlicy