Dzień Dziecka w świetlicy

« powrót

GRA TERENOWA NA DZIEŃ DZIECKA

 

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka dzieci z świetlicy wzięły udział w grze terenowej wzorowanej na kultowej zabawie w "Podchody". Nasi podopieczni przemienieni w poszukiwaczy skarbu rozwiązywali szereg zadań ukrytych w kopertach rozmieszczonych w różnych częściach naszej szkoły.               

Zabawa rozpoczęła się w świetlicy, gdzie uczniowie wymyślali nazwę i okrzyk grupowy. Śmiechu było co nie miara, dzieci wykazały się dużą pomysłowością i zaangażowaniem. Następnie przenieśliśmy się do biblioteki, gdzie na uczniów czekało zadanie polegające na odnalezieniu zaszyfrowanych nazw zwierząt. Do zabawy udało się zaangażować nawet Panią Ewę z portierni, która zgodziła się zadać zagadkę na jednym z przystanków. Podczas gry pojawiły się również zadania wymagające zwinności i celności, jak rzuty do celu i skoki w dal. Na ostatnim przystanku dzieciom udało się skompletować wszystkie części mapy, która doprowadziła je do poszukiwanego skarbu. Okazały się nim nowe gry planszowe, przy poznawaniu których miło spędziliśmy czas.  

Gratulujemy naszym poszukiwaczom, a wszystkim dzieciom w dniu ich święta życzymy, aby ich dzieciństwo było jak najlepsze i trwało jak najdłużej!

 

                                                                                                                                      Wychowawcy świetlicy