Mistrzostwa Szkół Podstawowych Poznania w Tenisie Stołowym

« powrót

Finały Igrzysk Młodzieży Szkół Podstawowych w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

Zawody odbyły się 17 listopada 2015 r. w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Poznaniu. Wzięły w nich udział cztery najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców poznańskich szkół podstawowych.

Wyniki uzyskane wśród drużyn dziewcząt:

• Pierwszy półfinał: SP 14 pokonała SP 50 wynikiem 3:0.
  • Drugi półfinał: SP 61 pokonała SP 65 wynikiem 3:1.
  • Mecz finałowy: SP 14 pokonała SP 61 wynikiem 3:0.
  • W meczu o trzecie miejsce SP 65 po bardzo zaciętym pojedynku pokonała SP 50 wynikiem 3:1

Wśród chłopców mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” pomiędzy trzema drużynami: SP 50, SP 14 i SP 62. Czwarta drużyna SP 7 zrezygnowała z rozgrywek ze względów zdrowotnych jednego z zawodników.

Wyniki uzyskane wśród drużyn chłopców:

• SP 50 pokonała SP 62 i SP 14 wynikiem 3:0, zdobywając złoty medal! :)
  • SP 14 pokonała SP 62 wynikiem 3:0, zajmując drugie miejsce,
  • Trzecie miejsce zajęła SP 62.

Dwie pierwsze drużyny dziewcząt i chłopców awansowały do finału Mistrzostw Wielkopolski Szkół Podstawowych.

Zawody zostały sprawnie przeprowadzone, turniej został rozegrany na ośmiu stołach w miłej i sportowej atmosferze.