Dzień Komisji Edukacji Narodowej

14 października 2015 r.

14.10 - Dzień Nauczyciela, Dzień Edukacji Narodowej, dzień wolny od zajęć lekcyjnych. Tradycją naszej szkoły są klasowe spotkania z nauczycielami, składanie życzeń, miłe rozmowy, wspomnienia. Uczniowie starają się okazać nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły, że doceniają ich codzienny trud i wysiłek. Wybrana klasa przygotowuje uroczystość w auli. Na to spotkanie przychodzą wszyscy uczniowie- od najmłodszych do szóstoklasistów. Zapraszają Dyrekcję, nauczycieli i pracowników szkoły.

W tym roku, klasie VI a przypadł zaszczyt przygotowania tego spotkania. Cała klasa dzielnie stawiła się na scenie. Konferansjerami byli: Wiktoria Rembalska i Mikołaj Rogowski. Powitali wszystkich i przenieśli całą salę na galę rozdania Oskarów. Nauczyciele byli nominowani w siedmiu kategoriach: Chodziarz Roku, Nuczyciel Najbardziej Uśmiechnięty, Mega Magiel, Peleryna Niewidka, Trudne Sprawy, Opanowanie, Gumowe Ciało. Wiktoria i Mikołaj przedstawiali nominowanych. Trzymali w napięciu całą widownię i po otrzymaniu koperty odczytywali wynik. Były brawa, okrzyki i oczywiście figurki Oskarów, a właściwie Oskarków.

Konferansjerom należał się odpoczynek i po rozdaniu 4 Oskarów zobaczyliśmy zabawną inscenizację „Pani na Opak”. Dzieci i dorośli ze śmiechem przyjmowali perypetie klasy, która chciała zmienić swoją konsekwentną i stanowczą nauczycielkę. Pomagała im w tym wróżka Luzbajera, w której postać wcieliła się Marta Nafalska . Zamieniając nauczycielkę, graną przez Karolinę Ohirko, w osobę nieodpowiedzialną i jak same dzieci stwierdziły niekonsekwentną udowodniła uczniom, że ich Pani jest mądrą i dobrą nauczycielką. Ich Pani nigdy nie potraktowałaby tak źle Anastazji, Wiktora i Marcina. Nie chwaliłaby za brak zadania i nie krzyczała na płaczącego ucznia.

Inscenizacja zakończyła się życzeniami i wręczeniem kwiatów przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Wiktoria i Mikołaj z nowymi siłami przystąpili do rozdania kolejnych Oskarów. Znowu wszyscy bawili się i zastanawiali, jakie nowe kategorie mogą pojawić się w przyszłym roku.  W dobrych humorach uczniowie i nauczyciele udali się do klas i wspólnie świętowali , bo jak ze sceny powiedział jeden z uczniów w gruncie rzeczy my i nasza pani, co tu gadać, bardzo się lubimy”!

Hanna Cudnoch

Organizatorzy uroczystości: p. Hanna Cudnoch, p. Karolina Szuman