Festyn integracyjny w Borówcu

Uczniowie naszej szkoły, a także jej absolwenci corocznie spotykają się na Festynie dla Osób Niepełnosprawnych „Przez tolerancję do integracji”. W tym roku XI Festyn odbył się 13 września w Amfiteatrze przy parafii p.w. Maryi Królowej Rodzin w Borówcu. Na scenie wystąpił zespół „Fenix” ze Śremu, kapela „Średzioki” ze Środy Wielkopolskiej oraz członkowie zespołu „Dzieci Papy” z Ośrodka dla Niewidomych w Owińskach.  Na festynie śpiewaliśmy i tańczyliśmy wspólnie z artystami, uczestniczyliśmy w zajęciach plastycznych i konstruktorskich. Atrakcją był pokaz przygotowany przez strażaków z Kórnika oraz pokaz puszczania ogromnych baniek mydlanych. Nie zabrakło tradycyjnej grochówki i kiełbaski z grilla.

Zdjęcia z imprezy przygotowała Małgosia Gogolik z klasy 2a integracyjnej.

Opiekun grupy: Grażyna Zachmann