Jesienny konkurs poezji patriotycznej

31 października 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 50 odbył się Jesienny Konkurs poezji patriotycznej. W tym niezwykłym święcie pięknego słowa wzięło udział 25 uczniów klas IV, V i VI.

Wszyscy zaskoczyli nas doskonałym przygotowaniem, wysoką kulturą słowa, doskonałą interpretacją, a przede wszystkim wyśmienitym doborem tekstów, wśród których pojawiły się utwory Wisławy Szymborskiej, Antoniego Słonimskiego, Marii Konopnickiej czy Tadeusza Kubiaka.

Komisja konkursowa w podsumowaniu konkursu sama przyznała, że wyłonienie laureata było przykrym obowiązkiem, ale również nie należało do zadania prostego. Jakkolwiek na podium stanęli:

1.       Miejsce – Tymoteusz Ruszel, klasa IV b z utworem Czesława Janczarskiego pt. „Co to jest Polska?”

2.       Miejsce – Wiktoria Rembalska , klasa V a z utworem Wisławy Szymborskiej pt. „ Gawęda o miłości ziemi ojczystej”

3.       Miejsce – Patryk Knapczyk, klasa V b z utworem Czesława Janczarskiego pt. „Co to jest Polska?”

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i już dziś zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Organizatorzy konkursu: p. Elżbieta Kaiser, p. Anna Domagała, p. Hanna Cudnoch