Gwiazdka w Bullerbyn w SP

Gwiazdka w Bullerbyn

Wspaniałe przeżycia, śmiech i niezwykła zapowiedź nadchodzących świąt – tego doświadczyli nasi uczniowie oglądając inscenizację fragmentów książki Astrid Lindgren.

Miłym przedświątecznym gestem okazało się zaproszenie najmłodszych klas Szkoły Podstawowej nr 50 na przedstawienie zatytułowane „Gwiazdka w Bullerbyn”, przygotowane przez uczniów klas Ic i Id Gimnazjum nr 27.Tego dnia Szwecja stała się niemal naszym domem. Magia przedstawienia przeniosła nas w świat „Dzieci z Bullerbyn”. Okazało się, że ta przezabawna powieść doskonale nadaje się do wystawienia na scenie, zwłaszcza gdy wpisała się w wyjątkowy klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Barwna akcja pełna uroczego humoru i ciepła rodzinnych świąt wyzwoliła we wszystkich mnóstwo pozytywnych emocji. Uczniowie gimnazjum zagrali jak profesjonalni aktorzy. Również Zespół Wokalny „Vivo” roztoczył czar Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy z pełną fascynacją obejrzeli przedstawienie a owacjom na koniec nie było końca! Oto doskonały przykład współpracy w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnym nr 1.