Święto Odzyskania Niepodległości w SP

11 listopada

Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w naszej szkole miały miejsce dwie uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

W czwartek 7 listopada br. odbyło się widowisko edukacyjne, w czasie którego znany na aktor Stanisław Sielicki przypomniał ważne dla Polski fakty historyczne. Uczniom, dzięki ich aktywnemu zaangażowaniu w przedstawienie, zostały przybliżone sylwetki zasłużonych Wielkich Polaków. Dzieci uczestniczyły w wielu zadaniach przygotowanych dla nich na scenie; m.in. "przyjęciu urodzinowym" Fryderyka Chopina, poznały zasady właściwego zachowania przy stole, dowiedziały się czym jest Order Uśmiechu i jak go można zdobyć (choć wypicie soku z cytryny nie było łatwe:) Nieodłącznym elementem widowiska była zabawa z piłką, która jak zawsze wprowadzała wiele śmiechu i radości.

W piątek 8 listopada mieliśmy okazję uczestniczyć w apelu przygotowanym przez uczniów kl. 4-6. W duchu pieśni patriotycznych, wspomnień o ważnych wydarzeniach sprzed lat, z poszanowaniem symboli narodowych, właściwą postawą i odświętnym ubiorem, upamiętniliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.