Dni integracji SP

W dniach 6-7 maja 2013r. odbyły się w naszej szkole Dni Integracji. W tym roku przebiegały one pod hasłem:  Integracja poprzez sport i aktywność ruchową.  W klasach IV-VI odbyły się integracyjne lekcje wychowania fizycznego, podczas których uczniowie sprawni i niepełnosprawni  grali w grę integracyjną boccię oraz w tenisa stołowego. Uczniowie którzy grali pierwszy raz w życiu w boccię mogli się przekonać, że gra wymaga myślenia i że w każdej chwili zmienia się sytuacja na boisku i do końca nie wiadomo która drużyna wygra! Daje to dużo emocji zawodnikom!

Uczniowie wszystkich  klas młodszych I-III wzięli udział we wspólnej integracyjnej lekcji wychowania fizycznego w formie zabaw na największej sali sportowej. Było dużo śmiechu, radosnych krzyków i wesołych harców. A wszystko to za sprawą nauczycieli wychowania fizycznego i rehabilitacji, którzy wspólnie przekształcili halę sportową w wielki "plac zabaw". Uczniowie w 3 sektorach po kolei przechodzili obwody stacyjne, na których mieli określone zadania ruchowe. Dzieci tak dobrze się bawiły, że pod koniec niechętnie opuszczały salę sportową.

Podczas Dni Integracji odbył się również pokaz filmu metodycznego o bocci nakręconego w szkole z udziałem uczniów niepełnosprawnych naszej szkoły.