Powitanie wiosny w SP

Powitanie wiosny

21 marca 2013 roku pomimo zimowej aury postanowiliśmy przywitać „Kalendarzową Wiosnę”. Najmłodsi z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas 1 -3 spotkali się w auli szkolnej aby zaprosić Panią Wiosnę. Zaprezentowali przygotowane kolorowe stroje, ozdoby wiosenne, wiosenne bukiety i marzanny. Mieli też do wykonania szereg zadań m.in. pokolorować wiosenne kwiaty, ułożyć hasło witające wiosnę, ułożyć puzzle kwiatowe, zaśpiewać piosenkę. Przedstawiciele klasowi dodatkowo rozwiązywali quiz, uzupełniali przysłowia o wiośnie, zgadywali co to za ptaki. Na przygotowanej prezentacji można było obejrzeć wiosenne krajobrazy oraz posłuchać śpiewu ptaków. W zaciętej rywalizacji najwięcej punktów zdobyły odpowiednio klasy 2b, 1a, 3b. Na koniec powstał dekoracyjny napis z namalowanymi wiosennymi kwiatami. Wiosno czekamy – przyjdź!