Wigilia w Komorowie SP

Wigilia w Komorowie

Klasa II b dnia 19 grudnia 2012r. pojechała na wycieczkę do dworku w Komorowie. Tam uczniowie wykonywali ozdoby choinkowe , w które ubierali choinkę pani Marii – gospodyni dworku. Potem dowiedzieli się, że Gwiazdorek zgubił nad komorowskim parkiem prezenty i poszli ich szukać. Następnie wszyscy usiedliśmy do wspólnej wigilii. Na pięknie przystrojonym stole pojawiły się potrawy wigilijne – barszcz z uszkami, ryba, kapusta z grzybami, owoce i pierniczki, które dzieci wcześniej przygotowały z przygotowanego przez gospodynię ciasta. Potem śpiewaliśmy kolędy i próbowaliśmy rozmawiać z psem  pani Marii. Niestety nie chciał do nas przemówić ludzkim głosem, może zrobił to w noc wigilijną.

Było pięknie, świątecznie i bardzo rodzinnie. Na pamiątkę każde dziecko dostało bombkę ze swoim imieniem.  Dziękujemy, uczniowie klasy II b i wychowawczynie.